Heger chce ďalej štvorkoalíciu. Sulík by mal podľa neho urobiť krok dozadu

Premiér Eduard Heger (OĽANO) aj po sobotňajšom stretnutí s lídrom SaS Richardom Sulíkom považuje za jediné riešenie vnútropolitickej situácie udržanie štvorkoalície. Naďalej si myslí, že Sulík by mal urobiť krok dozadu.

17.07.2022 17:10
Eduard Heger Foto: ,
Eduard Heger
debata (42)

Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Predseda vlády Eduard Heger sa stretol s Richardom Sulíkom a niekoľko hodín spolu hovorili o vnútropolitickej situácii. Predseda vlády stále považuje za jediné riešenie udržanie štvorkoalície a myslí si, že Richard Sulík by mal urobiť krok dozadu. S partnermi bude počas leta diskutovať za zatvorenými dverami a verejnosť oboznámi až s konečným výsledkom,“ uviedol tlačový a komunikačný odbor.

Eduard Heger / Richard Sulík / Čítajte viac Sulík mal s premiérom rozsiahly rozhovor. SaS trvá na svojom stanovisku

Sulík označil sobotňajší rozhovor s premiérom za rozsiahly a konštruktívny, SaS však naďalej trvá na svojich podmienkach, čiže na novej koaličnej zmluve a odchode ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) z vlády. Ak sa ich požiadavky nenaplnia, ministri SaS opustia k 31. augustu vlá­du.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po prelomení veta prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne Matoviča. SaS a OĽANO sa následne obviňovali z hlasovania s fašistami. Pre útoky Matoviča SaS prestala opätovne chodiť na koaličné rady, vypovedala koaličnú zmluvu a očakáva do konca augusta novú. Matovič reagoval, že SaS v septembri povalí vládu. To Sulík odmietol a tvrdí, že odchodom liberálov z koalície nepadne vláda. Deklaroval záujem na dovládnutí kabinetu. Vyhlásil však, že SaS koalíciu opustila. Heger už vtedy liberálov vyzval, aby urobili krok späť.

42 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #koalícia #Eduard Heger
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy