Polícia vedie v súvislosti s nedeľnou streľbou v Bratislave viacero stíhaní

Polícia vedie v súvislosti s prípadom nedeľnej streľby na hasičov v bratislavskom Novom Meste viacero trestných stíhaní. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

18.07.2022 12:43
debata

K streľbe prišlo na Alibernetovej ulici. Zranený bol príslušník Hasičského a záchranného zboru. V tejto súvislosti začal „vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky trestné stíhanie vo veci trestného činu vraždy v štádiu pokusu“.

Začaté bolo aj trestné stíhanie v prípade trestného činu zabitia. A to pre násilnú smrť podozrivého. „Rovnako aj trestné stíhanie vo veci trestného činu zabitia v súvislosti s nálezom telesných pozostatkov neznámej osoby, ktoré boli nájdené na pozemku rodinného domu na uvedenej adrese,“ priblížil hovorca. Ako ďalej uviedol, počas vyšetrovania môže dôjsť k zmene právnej kvalifikácie niektorého zo skutkov.

Momentálne policajti bratislavskej kriminálky vykonávajú potrebné procesné úkony, prehliadky bytových a iných priestorov. „Bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí,“ podotkol Szeiff.

Polícia prijala v nedeľu krátko po 8.00 h oznámenie o streľbe na hasičov, ktorí boli vyslaní k požiaru chatky. Jeden hasič utrpel strelné poranenie horných končatín. Po vstupe na pozemok bolo nájdené telo muža – pravdepodobne strelca bez známok života. Vedľa muža sa podľa polície nachádzala aj krátka strelná zbraň.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #hasiči #streľba
Flowers