Slovenskí hasiči sa vrátili zo Slovinska

Slovenskí hasiči sa v pondelok podvečer vrátili zo Slovinska, kde od štvrtka pomáhali s hasením rozsiahleho požiaru. Zahraničnú misiu uskutočnili aj v spolupráci so slovenskými vojakmi.

25.07.2022 19:49
mikulec hasiči Foto: ,
Minister vnútra SR Roman Mikulec počas privítania príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí pomáhali pri hasení požiaru v Slovinsku.
debata

Prostredníctvom vrtuľníka Black Hawk zhodili na požiarisko vodu dovedna 351-krát.„Sme radi, že ste doma živí a zdraví,“ vyhlásil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), ktorý ich privítal na hasičskej stanici v bratislavskej Petržalke. „Počasie nám nepraje a požiarov máme neúrekom. Aj občania v SR by mali byť veľmi zodpovední,“ zdôraznil štátny tajomník rezortu vnútra Vendelín Leitner.

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavol Mikulášek priblížil, že išlo o tretiu zahraničnú misiu slovenských hasičov. Prvý raz v kombinácii s iným rezortom.

„Ďakujem za úžasnú prácu a neuveriteľné nasadenie. Nesmierne sme pomohli Slovinsku a to sa naozaj cení,“ odkázal na sociálnej sieti vojakom minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Slovenskí hasiči a vojaci s vrtuľníkom UH 60M Black Hawk s hasiacim modulom a tromi vozidlami a cisternou pomáhali v Slovinsku s hasením požiaru.

grécko požiar Čítajte aj So zvládaním požiarov v Slovinsku pomôžu aj slovenskí vojaci a hasiči
debata chyba
Viac na túto tému: #hasiči #horúčavy #Slovinsko #lesné požiare
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy