Remišová sfúkla Sulíka, je pre ňu zbabelec: Nech je frajer a odíde po zime

Veronika Remišová (Za ľudí) má pre Richarda Sulíka (SaS) ostrý odkaz a odporúčanie.

, 03.08.2022 12:54
debata (180)

Strana SaS vypovedala koaličnú zmluvu a chce rokovať o novej. Má však zásadnú požiadavku – Igor Matovič, šéf hnutia OĽaNO, musí odísť z vlády. Ak sa to nestane, tak v septembri odíde z vlády SaS. OĽaNO odmieta obetovať svojho šéfa. Remišová, ktorá je zástankyňou fungovania vlády ako štvorkoalície, považuje konanie Richarda Sulíka za zbabelé, pretože chce odísť z vlády „uprostred obrovských problémov“.

VIDEO: Veronika Remišová ostro vystúpila proti Richardovi Sulíkovi.

„Keby sme žili časy prosperity, nič sa nedeje, nemáme tu vojnu, nemáme infláciu, všetky dodávky bežia ako majú, nech sa páči,keď sa chcú zabávať osobnými koaličnými spormi, nech sa zabávajú. V tomto čase však ide o nezodpovednosť a zbabelosť,“ tvrdí Remišová.

andrej kiska veronika remišová za ľudí Čítajte viac Remišová tvrdí, že strana Za ľudí žiadne finančné problémy nemá

„Slovensko má za posledných 50 rokov najťažšiu situáciu, odchod z vlády pokladám za zbabelosť. Pevne verím, že predseda strany SaS Richard Sulík a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič tento spor urovnajú, pretože to je ich osobný spor," povedala Remišová. Dodala, že odmieta slovenských občanov zaťažovať spormi, ktoré sú osobného charakteru. „Polovica ľudí dnes si už nepamätá, prečo strana SaS povalila vládu Ivety Radičovej, ale všetci si pamätáme, čo prinieslo nasledujúcich osem rokov, keď zložky mafie prenikali priamo do štátu," tvrdí predsedníčka Za ľudí. Koaličným partnerom odkázala, aby svoje spory urovnali, pretože sú malicherné a irelevantné.

Richard Sulík Čítajte viac Najhorší scenár: Elektrina a plyn zdražejú o stovky eur. Očakáva sa rozhodnutie, Sulík čaká na podpis komisie

Priznala, že odmieta diskutovať o tom, či po odchode ministrov za stranu SaS bude miesto ministra spravodlivosti zastávať Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. „Tento typ debaty momentálne odmietame, neplánujeme to riešiť. Cieľom je jedine štvorkoalícia. Ak chce Richard Sulík odísť z vlády, nech odíde, ale až po zime, keď nám reálne hrozí, že Rusko prestane dodávať plyn do Európy," povedala.

Dodala, že do 1. septembra tohto roku budú vyzývať Sulíka s Matovičom, aby sa dohodli a aby svoje spory urovnali v prospech občanov. „Hlboko ma otravuje, že namiesto odborných tém a riešení pre ľudí sa celé letné prázdniny zaoberáme koaličnou krízou. V strane Za ľudí si robíme svoju robotu, nebudem za nikoho riešiť osobné spory," uzavrela Remišová.

platy, učitelia, štátna správa, Igor Matovič, odbory Čítajte viac Mesiac pred Sulíkovým ultimátom hádky pokračujú. Vyberáte si čerešničky z pokazeného koláča, reaguje SaS

Koaličná strana Sloboda a Solidarita vypovedala koaličnú zmluvu 6. júla. Oznámil to jej predseda Richard Sulík. Zároveň by podľa Sulíka minister financií a líder hnutia OĽaNO Igor Matovič nemal byť členom vlády. Sas 29. júla oznámila, že stále trvá na odchode Igora Matoviča z vlády. Ak tak neurobí do 1. septembra, ministri za SaS podajú demisiu.

180 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #Veronika Remišová #koaličná kríza
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy