Štvrtou dávkou vakcíny proti covidu je zaočkovaných viac ako 13-tisíc ľudí

Štvrtou dávkou vakcíny proti covidu je už zaočkovaných 11 317 ľudí nad 50 rokov a 2017 imunokompromitovaných pacientov starších ako 18 rokov, potvrdila riaditeľka sekcie marketingu a komunikácie Národného centra zdravotníckych informácií Veronika Daničová.

16.08.2022 09:47
Vakcína / Očkovanie / Pfizer / Foto: ,
Vakcína proti covidu od spoločnosti Pfizer-BioNTech
debata (15)

Ďalších 339 ľudí nad 50 rokov a 180 imunokompro­mitovaných pacientov nad 18 rokov na očkovanie štvrtou dávkou čaká. Mladší ľudia podľa jej slov aktuálne štvrtou dávkou zaočkovaní nie sú a ani na ňu nečakajú.

„Rozdiely v počte očkovaných štvrtou dávkou sú spôsobené konsolidáciou dát po ich migrácii zo starého systému vakcinácie do nového, pričom prevažnú časť opráv tvorili zle zapísané dávky vakcíny, keď boli tretie dávky chybne zapísané ako štvrté,“ doplnila Daničová.

Štvrtou dávkou vakcíny proti covidu sa na Slovensku môžu očkovať ľudia starší ako 50 rokov a imunokompromitovaní pacienti od 12 rokov. Očkovanie je podľa rezortu zdravotníctva najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia, hospitalizáciou či úmrtím.

Záujemcovia sa môžu registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk alebo využiť možnosť očkovania bez registrácie.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #očkovanie proti koronavírusu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy