Exšéfovi SNS Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie

Trestne stíhanému bývalému šéfovi SNS a exprimátorovi Žiliny Jánovi Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie z korupcie. Týka sa úplatku v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí Krajského súdu Žilina v roku 2013, potvrdil vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

18.08.2022 13:08, aktualizované: 17:02
Ján Slota Foto: ,
Bývalý predseda SNS Ján Slota
debata (37)

Ďalej priblížil, že ešte v marci 2022 obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Jána Slotu zo zločinu prijímania úplatku spáchaného v spolupáchateľstve. A to v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí žilinského krajského súdu v roku 2018.

„Po vykonaní ďalších procesných úkonov vyšetrovateľ 20. júla 2022 obvinenému vzniesol obvinenie pre zločin prijímania úplatku spáchaného formou pomoci,“ spresnil Slivka.

Zdôraznil, že prípravné konanie je neverejné. „Pretože v predmetnej veci naďalej prebiehajú naplánované vyšetrovacie úkony, nie je možné o danej veci poskytnúť bližšie informácie, nakoľko by ich zverejnením mohlo dôjsť k zmareniu vyšetrovania,“ do­dal.

Vyšetrovateľ NAKA na jar žiadal pre obvineného väzbu. Špecializovaný trestný súd v Pezinku Jána Slotu prepustil zo zadržania na slobodu. Skonštatoval dôvody preventívnej väzby. Nahradil ju dohľadom probačného a mediačného úradníka. Najvyšší súd mu obmedzenia a povinnosti sprísnil tzv. elektronickým monitorovacím náramkom.

zväčšiť Ján Slota po prepustení zo zadržania na slobodu... Foto: TASR, Ondrej Hercegh
slota Ján Slota po prepustení zo zadržania na slobodu v Pezinku 26. marca 2022.
slota Čítajte viac Slota do väzby nejde, dostane monitorovací náramok
37 debata chyba
Viac na túto tému: #obvinenie #Ján Slota
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy