OĽaNO: To, ako sa vyrovnáme s vládnou krízou, nebude záležať od názorov Hlasu

Spôsob, akým sa OĽaNO vyrovná s koaličnou krízou, nebude záležať od názorov Hlasu. Vládne hnutie tak reagovalo na výzvu lídra Hlasu Petra Pellegriniho, aby premiér Eduard Heger (OĽaNO) vzhľadom na situáciu v koalícii dal v Národnej rade hlasovať o vyslovení dôvery svojmu kabinetu.

18.08.2022 14:22
koaličné rokovanie hotel Bôrik rozpad vlády Foto: ,
Druhý zľava poslanec Michal Šipoš, premiér Eduard Heger a minister financií Igor Matovič (všetci OĽaNO)
debata (21)

„To, akým spôsobom sa vyrovnáme s koaličným problémom vyvolaným stranou SaS, určite nebude záležať od názorov Ficovho žiaka a človeka, ktorý je podľa medializovaných svedectiev podozrivý z prijatia úplatku 150-tisíc eur v škatuli od šampanského,“ píše sa v stanovisku hnutia, ktoré poskytol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

OĽaNO tvrdí, že nešpekuluje, pracuje a doručuje ľuďom výsledky. Hovorí o pomoci na ochranu pracovných miest, zvyšovaní platov štátnych zamestnancov, prijímaní opatrení pre ohrozené skupiny, aj o avizovanom zvyšovaní platov zdravotných sestier.

Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker ocenil, že sa mimoparlamentný Hlas pripojil k výzve a apeluje aj na ostatné strany. Podotkol, že vláda „dvojkoalície OĽaNO a Sme rodina a fakticky neexistujúcej strany Za ľudí“ je nelegitímna, pretože jej nikto dôveru nedal.

Za otázne považuje to, či bude po odchode SaS existovať nová vládna väčšina. Drucker podčiarkol, že využitie ústavnej možnosti požiadať o dôveru je najlepší spôsob, akým môže Hegerova vláda ukončiť špekulácie o svojom politickom mandáte.

Mimoparlamentný Hlas v stredu vyzval premiéra Hegera, aby predstúpil pred parlament a dal hlasovať o dôvere vláde. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) totiž podľa Hlasu-SD predviedol ďalší diel hádok s SaS. Jediné riešenie vidí líder strany a nezaradený poslanec Peter Pellegrini v predčasných voľbách.

Pellegrini Čítajte viac Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde
21 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Hlas #koaličná kríza
Flowers