Zoznam omamných látok sa má rozšíriť, napríklad o koncentrát konopy

Zoznam omamných a psychotropných látok sa má rozšíriť, doplniť sa má napríklad o koncentrát konopy. Vyplýva to z návrhu novely zákona o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorý vláda schválila na stredajšom rokovaní.

24.08.2022 13:50
debata (2)

Zoznam sa má rozšíriť o dve omamné látky pre marcové rozhodnutie Komisie pre omamné látky Úradu OSN pre omamné látky a kriminalitu. Ďalších 12 psychoaktívnych látok chce doplniť ministerstvo vnútra. Rezort zdravotníctva doň navrhol zaradiť aj koncentrát konopy, čo je poloprodukt získaný z konopy technologickým procesom koncentráciou kanabinoidov.

Cieľom je podľa MZ SR umožniť pružnejšie trestno-právne postihovať nezákonnú činnosť subjektov zameraných na nezákonnú výrobu a predaj omamných či psychotropných látok. „Návrh má výrazný potenciál prispieť k zvýšeniu sociálnej ochrany obyvateľstva a prispieť k prevencii vzniku závislosti od užívania omamných látok a psychotropných látok, vrátane prevencie liečby zdravotných následkov osôb závislých od užívania týchto látok,“ doplnilo. Ministerstvo navrhuje účinnosť od 1. decembra.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #omamné látky #psychotropné látky #konopa
Flowers