Naď: Toto sa skončí predčasnými voľbami, vráti sa mafia s fašistami

Koalícia má na stole návrhy nových ministrov po odchode SaS z vlády, ktorí majú byť "nespochybniteľní špičkoví odborníci". Počas pondelkového rokovania vlády to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

05.09.2022 14:45
debata (167)

„Pre mňa je dôležitejšie, aké mená budú navrhnuté, ako to, ktorá strana bude za tie rezorty zodpovedná,“ poznamenal Naď.

Ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) skritizoval za to, že sa rozhodol odísť v čase energetickej krízy. „Odísť z koalície, keď nás ľudia najviac potrebujú, je nezodpovedné,“ povedal. Minister tvrdí, že nikto SaS z vlády nevyháňa, je jej legitímne právo odísť z koalície. „Jediný, kto vyháňa z vlády SaS-ku, je SaS sama,“ podotkol. Naď zároveň poukázal, že traja zo štyroch koaličných partnerov sú „v pohode s tým, že Igor Matovič je ministrom“.

Sulík Čítajte viac Kto ušetrí, bude platiť rovnako ako v súčasnosti, vraví Sulík. Matovič robí paniku, o ceny sa nezaujímal

Trojkoalícia bude pokračovať v menšinovej vláde a urobí všetko preto, aby vydržala. Koalícia bude podľa Naďa v menšinovej vláde dávať zákony, ktoré sa týkajú plánu obnovy, budú vychádzať z programového vyhlásenia vlády (PVV) a týkajú sa zahraničnej a bezpečnostnej politiky. „Predpokladám, že na tie sa nájde väčšina v Národnej rade SR,“ povedal Naď s tým, že menšinová vláda je problematická vec. Bude rád, ak SaS bude hlasovať za zákony, za ktoré hlasovala v PVV. Poukázal, že menšinovú vládu majú aj iné krajiny v Európskej únii.

Matovič Čítajte viac Matovič: O mojom zotrvaní na poste ministra rozhodlo hlasovanie cez WhatsApp

Predčasné voľby považuje Naď v tejto chvíli, keď je inflácia, vojna a energetická kríza, za nezodpovedné. V prípade, že by boli predčasné voľby, bude to znamenať návrat mafie, ktorá bude podľa Naďa vládnuť s fašistami.

167 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #Jaroslav Naď #Igor Matovič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy