„Trovy civilného konania nemôžu predstavovať bezprostredne škodu spôsobenú trestným činom. Preto tieto trovy nemožno uplatňovať ako riadny nárok v trestnom konaní,“ argumentoval predseda senátu NS SR.
Špecializovaný trestný súd vlani odkázal Markízu v súvislosti s nárokom na uplatnenie náhrady škody na civilné konanie. „NS SR zamietol odvolanie, keďže mal za to, že rozsudok ŠTS je zákonný a správny aj v časti týkajúcej sa náhrady škody,“ uviedol právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec.

„Najvyšší súd rozhodol v zmysle môjho návrhu. V dôsledku tohto spáchaného zmenkového trestného činu nevznikla poškodenému bezprostredne škoda. Nebola vyplatená nikomu žiadna suma na úkor nejakého subjektu,“ povedal pre TASR prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta s tým, že súd preto nemohol rozhodnúť o uplatnení náhrady škody.
Štefana Agha odsúdil ŠTS vlani v októbri na 13-ročný nepodmienečný trest. Odpykáva si ho vo výkone trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň súd previnilcovi uložil peňažitý trest vo výške 5 000 eur a ochranný dohľad. Súd ho uznal za vinného z obzvlášť závažného trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolupáchateľstvom.