Proces s exšéfom Matice slovenskej sa odkladá

Proces v prípade bývalého šéfa Matice slovenskej Jozefa Markuša sa v piatok na Okresnom súde (OS) Bratislava III neuskutoční. Dôvodom je podozrenie na ochorenie COVID-19 u člena senátu. Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

09.09.2022 11:00
Jozef Markuš Foto: ,
Jozef Markuš na archívnej snímke
debata (3)

„Hlavné pojednávanie bolo zrušené z dôvodu podozrenia na ochorenie COVID-19 u člena senátu. Predpoklad nového termínu hlavného pojednávania je približne o dva mesiace,“ podotkol Adamčiak s tým, že nový termín bude obratom zverejnený.

Exšéf Matice slovenskej čelí obžalobe pre trestný čin porušenia povinností pri správe cudzieho majetku. Vinu odmieta.

OS Bratislava III pôvodne ešte v decembri 2016 rozhodol, že Jozef M. porušil svoje povinnosti, keď v roku 2007 rozhodol o prevzatí dlhu Matičného fondu v celkovej výške 202 393,55 eura (6 097 308,20 Sk). Expredsedovi vymeral jednoročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na dva roky.

Krajský súd v Bratislave však toto rozhodnutie zrušil a prípad vrátil späť prvostupňovému súdu. Vo veci sa roky na OS Bratislava III nekonalo pre zdravotný stav Jozefa M. Trestné oznámenia na neho vedenie Matice slovenskej podalo v roku 2011.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Matica slovenská #Jozef Markuš