Rastislav Káčer – minister zahraničných vecí (1965)
Vyštudoval Chemicko-technologickú fakultu STU (SVŠT) a pracoval ako robotník. Po revolúcii absolvoval aj štúdium na Ústave medzinárodných vzťahov Právnickej fakulty Univerzity Komenského a nastúpl do diplomacie. Ovláda angličtinu, francúzštinu a ruštinu.
V diplomacii začínal ako I. tajomník Misie SR pri NATO v Bruseli. OD roku 2001 viedol ako štátny tajomník ministerstva obrany rokovania o vstupe SR do NATO. V roku 2008 ho zvolili za predsedu Slovenskej atlantickej komisie (SAK) a aj vďaka tomu mal veľký vplyv na etablovanie bezpečnostnej konferencie Globsec organizovanej v Bratislave ako jednej z najvýznamnejších konferencií svojho druhu v Európe. Medzi rokmi 2003 a 2008 pôsobil ako veľvyslanec v USA. Neskôr bol veľvyslancom v Maďarsku a v roku 2021 sa stal ambasádorom v Českej republike, kde pôsobil doteraz.
Pochádza z Prešova. Vyštudoval Právnickú fakulta Univerzity Komenského a neskôr si vzdelenie postupne zvyšoval aj na Trnavskej univerzite, kde dosiahol dva doktoranské tituly. V Trnave naďalej pôsobí na Katedre Medzinárodného a európskeho práva. Hovorí anglicky a taliansky.
Od roku 1999 pôsobil v Slovenskej advokátskej komore (SAK). Vo svojej advokátskej praxi sa zameriava na súťažné právo, právo Európskej únie, právo hospodárskej súťaže a štátnu pomoc, priame zahraničné investície, fúzie a akvizície, energetiku, priemyselné parky, korporátne právo a obchodné právo. Je jedným z dvoch partnerov advokátskej kancelárie MAPLE & FISH.
Vyštudoval banské inžinierstvo so špecializáciou na problematiku ropy a zemného plynu.
Pracoval ako ekonomický novinár v Trende a neskôr ako manažér či člen vedenia viacerých energetických spoločností vrátane Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry. Pôsobil tiež ako ako energetický poradca ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka a premiérky Ivety Radičovej. Radil aj ukrajinskému premiérovi Volodymyrovi Hrojsmanovi. Je členom správnej rady Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku. Pomáhal pripravovať energetickú časť volebného programu KDH a neskôr aj koalície PS/Spolu. Podniká tiež v oblasti energetiky a medzinárodného obchodu.