Matovičov rezort uvoľní regionálnym školám 30 miliónov eur na zvýšené ceny energií

Ministerstvo financií uvoľní regionálnym školám 30 miliónov eur. Financie sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií, informoval tlačový odbor rezortu.

19.09.2022 17:06
škola, trieda, vzdelávanie Foto:
Ilustračné foto
debata

Schválilo tak žiadosť ministerstva školstva na uvoľnenie financií nad rámec schváleného rozpočtu. Sumu rezort financií uvoľnil na základe kvantifikácie výdavkov jednotlivých škôl. „Časť prostriedkov bude poskytnutých vo forme dotácie na prenesený výkon štátnej správy obciam a časť vyšším územným celkom,“ ozrejmilo ministerstvo.

Kompenzácie za vyššie ceny energií bude podľa neho vláda riešiť komplexne na úrovni obyvateľov, podnikateľov či verejnej správy. „V súčasnosti rovnako čakáme na závery rokovaní s Európskou komisiou, aby sme vedeli vyhodnotiť celkový rozsah problému a jeho následný vplyv na rozpočet verejnej správy,“ doplnil.

Ministerstvo tiež pripomenulo, že vo februári poskytlo rezortu školstva rozpočtovým opatrením sumu 40 miliónov eur na zvýšenie normatívnych finančných prostriedkov a dofinancovanie prevádzkového normatívu pre nárast cien energií v regionálnom školstve.

Soňa Hanzlovičová Čítajte viac Expertka na školstvo: Tri percentá platu navyše? Učitelia si zaslúžia aspoň 2-tisíc eur v hrubom
debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo financií #finančná pomoc #energetická kríza