Heger na vládu odbehol 6 km, Remišová 4-tisíc krokov, Matovič a Mikulec prišli spolu

Premiér Eduard Heger (OĽANO) neprišiel na stredajšie rokovanie vlády autom, ale behom. Zapojil sa tak do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility. Veronika Remišová to poňala ako prechádzku, urobila 4-tisíc krokov.

21.09.2022 10:24 , aktualizované: 11:22
heger Foto: ,
Premiér Eduard Heger dobieha na Úrad vlády z Dúbravky, v ktorej býva, v stredu 21. septembra 2022.
debata (56)

Heger bežal zo svojho bydliska v bratislavskej Dúbravke až na Úrad vlády. Podľa jeho hodiniek malo ísť o 6,4 kilometra a trasu zabehol za necelých 39 minút. „Počas cesty som si vravel, že tá trať je dobrá, hore kopcom aj dole kopcom. Celkom sa mi to páči, asi to budem robiť častejšie,“ podotkol predseda vlády. Tvrdí, že sa snaží športovať tri- až štyrikrát do týždňa, aby bol vitálny.

Video

Ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) si na rokovanie odšliapala podľa vlastných slov 4000 krokov, z Petržalky na rokovanie kráčala 40 minút. „Snažím sa vždy, ak môžem, chodiť peši alebo na bicykli,“ dodala.

VIDEO: 4000 krokov. Remišová prišla na vládu peši.

Video

Pohyb po vlastných využili aj ďalší členovia kabinetu. Peši prišiel napríklad minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Upozornil, že chôdzou sa do neďalekého sídla ministerstva pravidelne vracia z rokovania kabinetu. Doležal je zároveň presvedčený, že pohyb by mal byť súčasťou každodenného života. „Ideálne by teda bolo urobiť z týždňa mobility celý rok,“ vyhlásil.

Peši na rokovanie vlády prišla aj ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO). „Peši chodím veľmi rada a vždy, keď je na to príležitosť,“ priznala.

Premiér Eduard Heger v stredu 21. septembra...
Premiér Eduard Heger v stredu 21. septembra...
+3Premiér Eduard Heger v stredu 21. septembra...

Na rokovanie kabinetu pešo prišli spoločne aj minister financií Igor Matovič, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan i minister vnútra Roman Mikulec (všetci OĽANO). Šéf silového rezortu priznal, že šport je pre neho aktívnym relaxom, zároveň vyzval verejnosť zapojiť sa do týždňa mobility. „Ak sa vám dá, vymeňte dopravný prostriedok za chôdzu či bicykel. Pomôžeme tak nielen životnému prostrediu, ale upevníme aj svoje zdravie,“ zdôraznil.

Najväčšia európska kampaň na podporu udržateľnej mestskej mobility sa každoročne začína 16. septembra a končí sa 22. septembra Dňom bez áut. Témou aktuálneho ročníka je Lepšia dostupnosť s mottom Cestujme zodpovedne. Cieľom je zvyšovanie povedomia o udržateľnej mestskej mobilite a podporenie zmeny správania ľudí v prospech aktívnej mobility.

56 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #beh #Igor Matovič #Európsky týždeň mobility #Eduard Heger