Heger sa stretol s novým americkým veľvyslancom, témami obchod i vojna

Predseda vlády Eduard Heger sa stretol s novým mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Spojených štátov amerických na Slovensku Gautamom Ranom. Hovorili spolu o aktuálnej energetickej kríze a predseda vlády objasnil novému veľvyslancovi situáciu v našej krajine.

04.10.2022 18:50
heger, rana Foto: ,
Veľvyslanec Spojených štátov amerických (USA) na Slovensku Gautuam Rana a premiér Eduard Heger počas prijatia na Úrade vlády 4. októbra 2022.
debata (10)

Ďalšou témou stretnutia bola aktuálna situácia na Ukrajine. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

„Slovensko je zodpovedný spojenec a partner v NATO a EÚ, ale pri riešení energetickej krízy potrebujeme podporu nielen z Bruselu, ale aj z Washingtonu,“ uviedol Eduard Heger. V prípade Ukrajiny sa podľa Hegera náš východný sused po skončení agresie musí rozvíjať a len zblíženie s Úniou zabezpečí trvalý a demokratický rozvoj tejto krajiny.

Cvičenie NATO na Slovensku Čítajte viac Americkí vojaci zachránili Slovensko pred agresorom. Zatiaľ na cvičení NATO na Lešti

Po ruskej agresii na Ukrajine došlo tiež k zvýšeniu intenzity vzťahov medzi Slovenskom a USA. „206 miliónov eur, ktoré Slovenská republika dostane v rámci vojenskej pomoci od USA, ukazuje, že sme zodpovedným spojencom v transatlantickom priestore. Tieto peniaze budú využité na modernizáciu ozbrojených síl, antidronovú ochranu, ale aj na boj proti hybridným hrozbám,“ povedal premiér Eduard Heger a poďakoval sa za silné spojenectvo v rámci Severoatlantickej aliancie.

Predseda vlády SR spolu s americkým veľvyslancom diskutovali o posilnení bilaterálnych obchodných vzťahov či vzájomných investícií. Na stretnutí premiér veľvyslanca informoval aj o úspechu Slovenska v boji proti korupcii aj v súvislosti so zavedením registra konečných užívateľov výhod.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku Gautam Rana je kariérny diplomat, v zahraničnej službe pôsobí od roku 2002.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Eduard Heger #Gautuam Rana
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy