Fico podal trestné oznámenie pre možné úplatky od kajúcnikov

Šéf opozičného Smeru Robert Fico hovorí o možnom podplácaní niektorých policajtov a prokurátorov zo strany tzv. kajúcnikov. V stredu preto podal na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Týka sa spôsobu získavania finančných prostriedkov, ktoré mohli byť použité na podplácanie. Informoval o tom na tlačovej konferencii.

05.10.2022 16:08
Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para, Tibor... Foto: ,
Zľava: Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar.
debata (11)

Poukázal na „neštandardne vysokú odmenu“ vo výške takmer 500 000 eur dvom advokátom od podnikateľa Michala Suchobu. Tie mali byť potom podľa Fica použité na fiktívny nákup strieborných mincí. „Nás to absolútne oprávňuje na konštatovanie, že tieto zdroje môžu byť používané ako úplatky pre policajtov a prokurátorov na Úrade špeciálnej prokuratúry, aby sa vybavovali rôzne ústupky týmto udavačom,“ zdôraznil.

Robert Fico Čítajte viac Premiér aj šéf daniarov odmietajú Ficove tvrdenia o vypaľovaní podnikateľa Suchobu VIDEO: Fico vypovedal na NAKA: Vyšetrovateľovi nadiktoval otázky a hovorí o politickej pomste
Video

Predseda Smeru opakovane spochybňoval dôveryhodnosť tzv. kajúcnikov. Konkrétne bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a exšéfa finančnej polície Bernarda Slobodníka. Zverejnené nahrávky majú podľa neho potvrdzovať, ako sa pripravujú ich výpovede na Úrade špeciálnej prokuratúry, tiež „intelektuálnu nízkosť týchto udavačov“.

VIDEO: Hamran vyzval Fica, aby sa ospravedlnil
Video

Fico ďalej zdôraznil, že by mali byť zastavené všetky trestné stíhania, kde ako svedok vystupuje Bernard Slobodník. „Nie je možné pristupovať k takýmto dôkazom spôsobom, že až keď budú na základe takýchto vyfabulovaných výpovedí ľudia odsúdení, potom to budeme vyšetrovať,“ uviedol bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý čelí spolu s Ficom a Robertom Kaliňákom obvineniu v kauze Súmrak. Advokát Marek Para, obvinený v kauze Kaifáš, poukázal na to, že nemajú prístup ku všetkým dôkazom.

Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para, Tibor Gašpar Čítajte viac Fico: Trestné stíhanie Haščáka bolo typickým politickým procesom
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #kajúcnici