Aroganciu vymenil za pokoru. Vrah zo Zochovej má veľké výčitky svedomia

Obvinený Dušan Dědeček, ktorý opitý autom spôsobil víkendovú tragickú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, má veľké výčitky svedomia a je na tom psychicky zle, uviedol jeho právny zástupca Jiří Kučera.

06.10.2022 11:11
Zochova / Auto smrti / Foto: ,
Zdemolované auto Dušana Dědečka, ktorým na zastávke MHD v Bratislave spôsobil smrť piatich mladých osôb
debata (32)

Dědeček napísal v stredu list z väzenia, ktorý adresoval Deaflympijskému výboru, v ktorom pôsobil vo funkcii generálneho sekretára. Uviedol v ňom, že svojou hlúposťou a nezodpovednosťou spôsobil obrovskú tragédiu, ktorou zmaril životy mladých ľudí a negatívne ovplyvnil životy desiatok ďalších ľudí.

„Viem, že toto moje zlyhanie sa nedá nijako napraviť, ale napriek tomu chcem uviesť, že ma to hlboko a nesmierne mrzí,“ uviedol v liste Dědeček. Zároveň v ňom oznámil, že sa vzdáva funkcie generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska.

Ľudia bez šance. Desivé zábery z nárazu auta na Zochovej.

„Klient sa priznal ku skutku, veľmi to ľutuje. Uvedomuje si následky, ktoré vyvolal,“ skonštatoval Kučera. „Je to človek, ktorý viedol riadny život, staral sa o postihnutých športovcov, je tréner,“ dodal Kučera s tým, že ide o neospravedlni­teľný exces, ktorý si jeho klient uvedomuje a musí sa s tým vyrovnať.

„Je mu ľúto mladých ľudí, ktorých zabil, a aj rodín, ktorým ublížil. Má veľké výčitky svedomia,“ podotkol s tým, že Dušan Dědeček mal ísť v nedeľu na fotenie s bedmintonistami. „Mal to pôvodne robiť niekto iný, ale musel tam ísť. Nepýtal som sa ho, prečo pil v nedeľu poobede,“ dodal Kučera.

Vzhľadom na súčasnú situáciu sa nechcel vyjadrovať ku kvalifikácii trestného činu, na základe ktorej hrozí Dušanovi Dědečkovi až doživotný trest odňatia slobody. Bližšie nekomentoval ani špekulácie o samovražedných sklonoch klienta. „Položte si otázku, keby sa to, nedajbože, stalo vám, čo by vám šlo hlavou,“ spýtal sa Kučera.

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I bude vo štvrtok od 16.00 h rozhodovať o návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Na bratislavskej Zochovej ulici v centre mesta...
Na bratislavskej Zochovej ulici v centre mesta...
+24Na bratislavskej Zochovej ulici v centre mesta...
32 debata chyba
Viac na túto tému: #tragická nehoda na Zochovej #Dušan Dědeček
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy