V parlamente mali byť poslanci s covidom, Šipoš to nepotvrdil

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš nevie o tom, že by niektorí poslanci OĽaNO prítomní v parlamente boli aktuálne pozitívni na koronavírus.

06.10.2022 11:33
NR SR / Parlament / Foto: ,
debata (11)

Vie o niektorých, ktorí ochorenie prekonali. Deklaroval, že všetci dodržiavajú aktuálne platné nariadenia. Reagoval tak na informácie o viacerých pozitívnych poslancoch na rokovaní.

„Viem, že niektorí ochorenie Covid-19 prekonali. Tí, ktorí majú podozrenie alebo sa necítia v poriadku, chodia len na hlasovania a majú respirátory. Presný počet neviem povedať,“ uviedol Šipoš s tým, že informáciu o prípadných pozitívnych prípadoch preverí. „Pokiaľ mám informácie, kolegovia, ktorí sa necítia dobre, pre istotu nosia respirátor a dodržiavajú platnú legislatívu,“ do­dal.

Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová v stredu podvečer v súvislosti s informáciami o nakazených poslancoch požiadala vedenie parlamentu, aby dosiahlo nápravu a vysvetlilo zákonodarcom platné vyhlášky.

„V stredu sme mali informáciu, že boli na rokovaní NR SR aj vo výboroch poslanci, ktorí boli pozitívne testovaní na Covid-19,“ uviedla. Považuje to za neprípustné, nezodpovedné a nekolegiálne. Upozornila na riziko nákazy.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) pred štvrtkovým hlasovaním upozornil, že podľa platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva sú poslanci NR SR zahrnutí do kritickej infraštruktúry, preto sa môžu zúčastniť na rokovaní aj pri ochorení s prekrytými dýchacími cestami respirátorom.

Pripomenul, že na balkóne v rokovacej sále sú zapojené hlasovacie zariadenia a miesta boli vyhradené pre nakazených poslancov. Na balkón má pritom aktuálne prístup aj verejnosť a médiá.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #parlament #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy