Načo vôbec očkovali proti BA.1? Rezort až teraz spúšťa očkovanie najnovšou vakcínou

Ministerstvo zdravotníctva až teraz spustilo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 najnovšou adaptovanou vakcínou na omikron. Je možné ju podať len ako posilňujúcu dávku, informuje rezort.

17.10.2022 17:36
debata (6)

„Oddnes sa začína v očkovacích centrách na Slovensku očkovanie najnovšou adaptovanou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.4–5, ktorá poskytuje zvýšenú ochranu proti aktuálne najrozšírenejšiemu subvariantu omikron," spresnil.

Dosiaľ sa očkovalo vakcínou na subvariant BA.1. „Vakcinačné centrá očkujúce najnovšou vakcínou budú pribúdať postupne, pričom doteraz aplikovaná vakcína Comirnaty na subvariant BA.1 sa už nebude podávať,“ ozrejmilo ministerstvo.

očkovanie, Covid, NFS, Čítajte viac O očkovanie nie je záujem, vzďaľuje sa aj seniorom. Štát prestal zverejňovať štatistiky

Adaptované vakcíny možno podať len ako posilňujúce dávky. „Je možné ich podať iba osobám, ktoré už absolvovali základné očkovanie pôvodnými vakcínami proti COVID-19,“ spresnil rezort. Určené sú pre osoby staršie ako 12 rokov. Očkovanie nimi možno podstúpiť najskôr tri mesiace od posledného očkovania či prekonania ochorenia COVID-19.

Záujemcovia sa môžu na očkovanie prihlásiť cez stránku korona.gov.sk alebo cez telefonát na call centrum Národného centra zdravotníckych informácií.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #variant omikron