ÚDZS nezaplatí a ani sa neospravedlní Dôvere za tvrdenia k jej fungovaniu

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa neospravedlní a ani nezaplatí nemajetkovú ujmu 32 300 eur zdravotnej poisťovni Dôvera, informovala hovorkyňa úradu Monika Hudecová. Dôvera to žiadala za tvrdenia k jej fungovaniu, čo malo poškodiť jej povesť.

09.11.2022 14:47
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Foto: ,
debata (1)

„Naším cieľom nebolo a ani nie je ohroziť alebo poškodiť dobrú povesť poisťovne. Sme presvedčení, že pri poskytovaní informácií verejnosti v správe o našej činnosti a v tlačovej správe sme postupovali správne, zákonne a prísne v medziach zákonných kompetencií,“ skonštatovala predsedníčka úradu Renáta Bláhová.

ÚDZS deklaroval, že nevyhovie ani žiadosti Dôvery o odstránenie namietaných tvrdení. „Úrad vo svojom stanovisku zdôrazňuje, že správa o jeho činnosti a nadväzujúca tlačová správa obsahujú výlučne odborné názory úradu, ktoré sú založené na pravdivých podkladoch a je ich možné overiť,“ dodala hovorkyňa.

Dôvera už v máji avizovala právne kroky voči ÚDZS, pričom hovorila o šikane a možnom nezákonnom postupe aj zo strany ÚDZS. Úrad poukázal na to, že zdravotná poisťovňa aj vďaka sporným účtovným operáciám dosiahla v rokoch 2010 až 2020 čistý zisk po zdanení vo výške 700 miliónov eur.

Tvrdí tiež, že má nadhodnotený poistný kmeň. Dôvera argumentuje, že správnosť jej postupu v prípade ohodnotenia poistného kmeňa opakovane potvrdili správy audítorov, posudky znalcov aj orgány finančnej správy.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou #Poisťovňa Dôvera
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy