V kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov čítajú zápisnice

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračuje v stredu proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Čítajú sa zápisnice z pôvodného procesu, informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

16.11.2022 11:44
Marian Kočner Foto: ,
Marina Kočner počas pojednávanie v kauze vraždy Ján Kuciaka na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 3. mája 2022
debata

V prípade vraždy novinára súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody, Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby – Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragič. Tomáš Szabó bol vylúčený na samostatné konanie, súd ho uznal za vinného. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť od Kočnera podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr.

kočner Čítajte aj V kauze vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov sa čítajú výpovede Petra Tótha
debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Marian Kočner #ŠTS #vražda novinára Jána Kuciaka #príprava vrážd prokurátorov