Prezidentka vymenovala troch nových veľvyslancov, Lizák ide do Číny

Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala poverovacie listiny trom novým veľvyslancom. V Číne bude pôsobiť Peter Lizák, na Kube Milan Zachar a vo Švédsku bude Slovenskú republiku zastupovať Ľubomír Čaňo.

22.11.2022 17:59
čaputová Foto:
Nová veľvyslankyňa Severného Macedónska na Slovensku Evgenija Ilievová (vľavo) pózuje počas nástupnej audiencie u prezidentky Zuzany Čaputovej v Prezidentskom paláci v utorok 22. novembra 2022.
debata

Lizák dostal poverenie na zastupovanie SR v Čínskej ľudovej republike a Mongolsku. V Kubánskej republike, Antigue a Barbude, Bahamskom spoločenstve, Barbadose, Dominikánskej republike, Grenade, Haitskej republike, Jamajke, Svätom Vincentovi a Grenadínach, Republike Trinidadu a Tobaga, Dominickom spoločenstve, Svätej Lucii a Federácii Svätého Krištofa a Nevisu bude mať pôsobisko Zachar. Veľvyslancom SR vo Švédsku bude Čaňo.

„V diplomatickej službe pôsobíte dlhodobo a dostali ste dôveru v tom, že v krajinách, do ktorých odchádzate, pretavíte vaše skúsenosti v prospech Slovenska,“ vyhlásila prezidentka v príhovore.

Prezidentka zároveň prijala poverovacie listiny a uvítala veľvyslankyňu Severného Macedónska v SR Evgeniju Ilievu.

ČR SR Čaputová pamätník Nežná revolúcia Čítajte viac Čaputová: Odkaz novembra pre mňa tento rok je, že slušnosť nie je slabosť
debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #Kuba #veľvyslanci #Švédsko #Zuzana Čaputová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy