Tínedžer, ktorý v škole v Novákoch útočil sekerou, zostáva vo väzbe

Obvinený mladistvý Alexander B., ktorý začiatkom novembra sekerou zaútočil na spolužiakov v strednej odbornej škole v Novákoch, zostáva vo väzbe. Vyplýva to z rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

23.11.2022 15:30
nováky Foto:
Stredná odborná škola v Novákoch po útoku študenta sekerou.
debata

Ako priblížila, senát odmietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bol vzatý do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti. „Najvyšší súd väzbu mladistvého obvineného nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ doplnila.

Stredná odborná škola v Novákoch po útoku...
Stredná odborná škola v Novákoch po útoku...
+7Stredná odborná škola v Novákoch po útoku...

Na strednej odbornej škole v Novákoch v okrese Prievidza vo štvrtok 3. novembra na začiatku vyučovania začal tínedžer behať po škole so sekerou v ruke. Jedno dievča pritom zasiahol do čela a zranil aj ďalšieho chlapca. Po útoku zo školy ušiel. Na miesto boli privolaní policajti, ktorí nasadili psovodov a po žiakovi pátrali. Chytili ho 500 metrov od školy v neďalekom poli. Vyšetrovateľ následne Alexandra B. obvinil z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej v štádiu pokusu.

nováky Čítajte viac Riaditeľka školy v Novákoch: Útočil prvák, bol bezproblémový
debata chyba
Viac na túto tému: #útok sekerou