Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Bernard Bober a predseda Rady KBS pre Slovákov v zahraničí, bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, odcestujú v pondelok na dvojdňovú pracovnú návštevu Bruselu.

28.11.2022 09:40
Bernard Bober Foto: ,
Predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober
debata (4)

Informovali o tom z Tlačovej kancelárie KBS. Stretnú sa so zástupcami Európske komisie, Európskeho parlamentu, Komisie biskupských konferencií Európskej únie (COMECE), členmi politickej skupiny EPP a Slovenskou katolíckou misiu v Bruseli.

„Témy sa budú týkať situácie cirkvi v Európe i u nás. Hovoriť chceme aj o budúcnosti Európy a hodnotových základoch EÚ, o tom, kam ako európske spoločenstvo kráčame a aká je úloha cirkvi v tomto smere. Nevynecháme diskusiu o našej službe pomoci v dôsledku vojny na Ukrajine,“ povedal výkonný tajomník KBS Ivan Ružička, ktorý biskupov sprevádza. Ako doplnil, zároveň ich čaká bratské stretnutie s miestnymi biskupmi a návšteva krajanov v slovenskej misii v Bruseli.

V pondelok sa biskupi stretnú s generálnym tajomníkom COMECE Manuelom E. Barrios Prietom. Hovoriť budú aj s členmi Sekretariátu COMECE. Deň ukončia večerou s bruselským pomocným biskupom Jeanom Kockerolsom.

V utorok sa stretnú napríklad s členmi EPP skupiny pre medzikultúrny a náboženský dialóg a predsedom politickej skupiny EPP Manfredom Weberom. Naplánované je i stretnutie s podpredsedom Európskeho parlamentu Othmarom Karasom. Program ukončia na svätej omši s krajanmi zo Slovenska v Slovenskej katolíckej misii.

Bernard Bober Čítajte viac KBS povedie najbližšie štyri roky košický arcibiskup Bernard Bober
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Európska únia #cirkev #Bernard Bober #Konferencia biskupov Slovenska
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy