Prezidentka Čaputová vystúpi v utorok so správou o stave republiky

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpi v utorok o 13.00 h v pléne Národnej rady so správou o stave o republiky. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

28.11.2022 13:27
Zuzana Čaputová Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová počas prejavu o stave republiky v pléne NR SR z 28 septembra 2021
debata (20)

Pred poslancov parlamentu sa Čaputová postavila so správou o stave republiky zatiaľ dvakrát. Prvýkrát vystúpila v parlamente v júni 2020, pár dní pred prvým výročím svojej inaugurácie. V roku 2021 predniesla správu v NR SR koncom septembra.

Prezidentka vlani zdôrazňovala najmä zúfalú potrebu stability, jasného a jednotného vedenia. Hovorila o stave spoločnosti v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Upozorňovala na obavy z odchodu ďalších zdravotníkov i na situáciu v domovoch sociálnych služieb. Hlava štátu skritizovala nezvládnutý krízový manažment aj úroveň politickej debaty. Ocenila vtedy kroky vlády vedúce k sanácii ekonomických následkov pandémie.

Okrem toho zdôrazňovala potrebu riešiť tému chudoby a regionálnych rozdielov. Poukazovala aj na nutnosť vyrovnať sa s rastom cien, s ktorým bolo spojené postpandemické oživenie svetovej ekonomiky. Upozorňovala aj na to, že rast cien potravín a energií bude mať dosah aj na nízkopríjmové rodiny, hovorila o potrebe kompenzácií.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #správa o stave republiky #Zuzana Čaputová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy