Haščákov advokát kritizuje, že si v kauze Gorila nemohli kopírovať spis

Oboznamovanie obhajoby s vyšetrovacím spisom v kauze známej ako Gorila sa malo začať vo štvrtok 8. decembra, vyšetrovateľka však k nemu nepustila zamestnancov z advokátskej kancelárie zastupujúcej podnikateľa Jaroslava Haščáka.

09.12.2022 12:25
sud, kuciak, haščák Foto: ,
Jaroslav Haščák na archívnej snímke
debata (8)

Ako ďalej v tlačovej správe informoval jeho obhajca Martin Škubla, koncipienti mali v úmysle skopírovať spis, ktorý obsahuje takmer 200 zväzkov. Vyšetrovateľka však podľa Škublu zamestnancov advokátskej kancelárie poslala domov s odôvodnením, že na procesnom úkone pri vyšetrovaní obzvlášť závažného zločinu sa môže zúčastniť len advokát.

sud, kuciak, hascak Čítajte viac Fiktívne transakcie a veľké provízie. Čo o Haščákovom obvinení prezrádza Gorila

„Ak si so sebou advokát privedie asistenta, aby mu pri kopírovaní spisu, osobitne tak rozsiahleho, ako je spis Gorila pomohol, je otázkou základnej slušnosti, aby mu polícia vyšla v ústrety a účasť asistentov umožnila. O zachovanie mlčanlivosti sa nik nemusí obávať, práve preto prišli asistovať výlučne zamestnanci advokátskej kancelárie obhajcu, ktorí sú viazaní mlčanlivosťou," povedal Škubla. Doplnil, že takýto postup len predĺži dobu, počas ktorej bude obhajoba spis študovať.

Jaroslav Haščák Čítajte viac Haščákova obhajoba podala sťažnosť proti obvineniu v kauze Gorila

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila finančníka Jaroslava Haščáka v súvislosti s kauzou Gorila zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Celkovo je vo veci stíhaných sedem osôb, vrátane bývalého ministra hospodárska Jirka Malchárka a bývalej predsedníčky výkonného výboru Fondu národného majetku SR Anny Bubeníkovej.

Marian Repa aktual Čítajte viac Návrat Gorily
8 debata chyba
Viac na túto tému: #kauza Gorila #Jaroslav Haščák