Kollár si sadne s každým, kto podporí jeho program. Borguľovi dvere nezavrel

Predseda Národnej rady a Sme rodina Boris Kollár povedie hnutie do volieb. Spolupracovať vie s každým, kto podporí program jeho hnutia. Skonštatoval to v rozhovore pre TASR. O tom, či by na kandidátku vzali niektoré menšie strany, podľa jeho slov v hnutí zatiaľ nehovorili ani so žiadnymi nerokovali.

05.01.2023 16:32
kollár Foto: ,
Boris Kollár
debata (20)

Kollár si spoluprácu vie predstaviť s každým, kto bude ochotný a stotožní sa s ich programom. „Ešte ho nemám napísaný, nerátali sme, že padne vláda, ale začneme od januára na tom robiť a ten, kto bude ochotný podporiť náš program alebo ho zapracovať do programového vyhlásenia vlády, s takými stranami si viem spoluprácu predstaviť,“ povedal.

heger Čítajte viac Vyzve niekto Matoviča? OĽANO čaká v januári snem. Heger hovorí o sebareflexii

Podľa vlastných slov je pripravený viesť hnutie do volieb a urobiť všetko pre to, aby ho dostal do parlamentu. „Nesmieme strašiť ľudí ani Ficom, ani Matovičom. Musíme prichádzať s riešeniami a tým presvedčiť voličov, aby nám dali hlas,“ podčiarkol. Mrzí ho záver vládnej krízy a pád vlády, ktorý komunikačne nezvládli. Treba sa však podľa neho pozerať do budúcna. Dodal, že prezidentka Zuzana Čaputová im „dala cestovnú mapu“. „Vieme, čo máme robiť, priviesť krajinu k voľbám,“ dodal pre TASR.

Na otázku, či klub Sme rodina vydrží do volieb s aktuálnym počtom poslancov, reagoval, že so 17 začínali a stále ich toľko majú. Kollár nebude volať späť tých, ktorí z klubu odišli, aby mohli hlasovať za pád vlády. „S takými ľuďmi nepočítam,“ ozrejmil s tým, že výnimkou je Martin Borguľa. Do klubu sa teraz nevracia, no Kollár je ochotný sa s ním rozprávať.

Richard Sulík Čítajte viac Spájanie s Nicholsonovou odmietol. Hlas nie je pre Sulíka „želaný partner“
20 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #Sme rodina