Danko sa chce spájať. Chce vytvoriť slovenský opozičný blok

Mimoparlamentná SNS chce vytvoriť slovenský opozičný blok politických strán.

18.01.2023 11:05
Andrej Danko Foto:
Predseda SNS Andrej Danko
debata (27)

Predseda strany Andrej Danko na sociálnej sieti avizoval, že chce rokovať s opozičnými stranami o spolupráci, cieľom má byť zabrániť súčasným koaličným stranám vrátiť sa k moci. Zároveň vyzval na účasť v sobotnom referende. Zdôraznil, že aj od jeho výsledkov budú závisieť predčasné voľby do Národnej rady SR.

„Musíme vytvoriť slovenský opozičný blok. Verím, že potom už nebude žiadna šanca, aby sa títo ľudia vrátili,“ skonštatoval. Podľa vlastných slov rešpektuje rozhodnutie niektorých opozičných strán ísť do parlamentných volieb samostatne. Avizoval však, že SNS osloví menšie relevantné politické strany s ponukou spojenia sa.

Poukázal pritom na aktuálnu situáciu v krajine. Hovorí o deštrukcii štátu. Miesto toho, aby sa koaličné strany aj s SaS rozprávali o riešení problémov krajiny, vidieť podľa Danka už tretí rok len hádky a hašterenie. Potrebu vidí v rokovaní o tom, ako zastaviť tieto strany, aby sa nedostali opäť k moci. Aj o tom chce diskutovať so zástupcami Smeru, Hlasu a ďalších opozičných strán.

Andrej Danko, SNS Čítajte viac Líder SNS Danko má v pláne rokovania so Smerom a Hlasom. Chce vytvoriť národný blok po vzore Orbána
27 debata chyba
Viac na túto tému: #opozícia #Andrej Danko