Fico o referende: Je to ohromujúce. Ak prídete toľkí k voľbám, zmení sa vláda

Účasť na sobotňajšom referende podľa predsedu strany Smer Roberta Fica naznačuje, že pri najbližších parlamentných voľbách dôjde k zmene vlády. Výsledok referenda považuje za ohromujúci. Dodal, že strana zaň preberá plnú zodpovednosť.

22.01.2023 11:22
Robert Fico Foto: ,
Predseda strany Smer Robert Fico počas brífingu komentuje výsledky referenda, 22. január 2023
debata (379)

VIDEO: Fico o referende: Ak vás toľko príde k voľbám, je garantovaná zmena.

Video

„Napriek tomu, že to bolo mediálne a zo strany koalície a prezidentky najignorovanejšie referendum v histórii Slovenska, včera došlo k referendovým urnám 1,2 milióna voličov, ktorí do referenda prišli s jasnou víziou. Vedeli, že chcú predčasné parlamentné voľby, vedeli, že chcú zmenu,“ uviedol Fico. Podotkol, že ak ľudia prídu k ďalším parlamentným voľbám minimálne v takomto počte, zmena je garantovaná.

Poďakoval všetkým stranám, ktoré pomohli referendum uskutočniť, tiež všetkým, ktorí sa na ňom zúčastnili. Kritizuje neúčasť troch najvyšších ústavných činiteľov. „Je neuveriteľné, že pri takejto forme demokracie traja najvyšší ústavní činitelia odignorovali účasť,“ povedal. Tvrdí, že ak by sa k tomu postavili inak, „mohol sa problém vyriešiť už včera“.

Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť. Deviate referendum v histórii samostatnej SR inicioval Smer s ďalšími opozičnými stranami.

Na snímke atmosféra v hlasovacej miestnosti...
Na snímke členovia okrskovej volebnej komisie s...
+21Na snímke volička vhadzuje obálku s hlasovacím...
Referendum23 Čítajte viac Komisia potvrdila neplatnosť referenda. Čaputová aj tak apeluje na zmenu ústavy
379 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #referendum 2023