Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji.

, 29.01.2023 17:57
debata (450)

Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici? Čaputovej návštevu komentujú podpredseda parlamentu Peter Pčolinský zo Sme rodina, Richard Takáč zo Smeru, Anna Zemanová z SaS a Michal Šipoš z hnutia OĽaNO.

VIDEO: Pani prezidentka spravila chybu. Postavila sa len na stranu voličov jedného kandidáta, tvrdí Takáč.

„Myslím si, že na svete nie sú dva národy, ktoré sú si tak blízke ako Česi a Slováci. Práve táto ľudská blízkosť je vlastne dôvodom, prečo sa spolu tešíme pri každej veľkej chvíli. A voľba prezidenta nesporne takouto veľkou chvíľou je,“ uviedla prezidentka Čaputová v štábe Petra Pavla po jeho zvolení.

VIDEO: Čaputová sa nečakane zjavila u Pavla.

Novým českým prezidentom sa stal Petr Pavel. Po sčítaní hlasov vo všetkých okrskoch zvíťazil nad Andrejom Babišom v pomere 58,32 : 41,67. Pavel sa ujme funkcie prezidenta Českej republiky 8. marca. Vtedy vyprší druhé funkčné obdobie Milošovi Zemanovi, ktorý odíde z Pražského hradu po desiatich rokoch.

© Autorské práva vyhradené

450 debata chyba
Viac na túto tému: #Petr Pavel #Peter Pčolinský #Zuzana Čaputová #Michal Šipoš #Anna Zemanová #Richard Takáč
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy