Zoznam s údajnými členmi úradníckej vlády je vymyslený, upozorňuje prezidentská kancelária

Na sociálnych sieťach sa objavil obrázok s menami a logom Kancelárie prezidenta SR, ktorý je vydávaný za uniknutý zoznam mien členov úradníckej vlády.

01.02.2023 14:55
čaputová Foto: ,
Zuzana Čaputová
debata (14)

Ako však upozornil hovorca prezidentky SR Zuzany Čaputovej Martin Strižinec, tento zoznam je vymyslený, nepochádza z prezidentskej kancelárie ani neodráža realitu pokiaľ ide o potenciálnych kandidátov na jednotlivé posty v úradníckej vláde.

Podľa zoznamu mal úradníckej vláde šéfovať bývalý minister financií Ivan Mikloš. Ministrom vnútra mal byť bývalý šéf polície Jaroslav Spišiak a ministrom spravodlivosti predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. V zozname sa objavilo aj meno herca Richarda Stankeho ako ministra kultúry a ministrom životného prostredia mal byť aktivista Juraj Rizman. Ten je v súčasnosti partnerom Zuzany Čaputovej.

Prezidentka Čaputová v utorok 31. januára oznámila, že nateraz nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády. Poslanci parlamentu sa totiž dohodli na termíne predčasných volieb do konca januára, aj keď na poslednú chvíľu. Hlava štátu doplnila, že rešpektuje termín predčasných volieb, na ktorom sa zhodla ústavná väčšina.

parlament, predčasné voľby, hlasovanie, Robert Fico, Boris Kollár, Richard Sulík Čítajte viac Slovensko čaká ostrá kampaň. Čaputová varuje Hegera, Fico sa oháňa NAKA a Matovič zasa Sulíkom
14 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #Zuzana Čaputová