Vraždu „bieleho koňa“ Kristiána Madarásza vrátil súd do prípravného konania

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vrátil prípad vraždy "bieleho koňa" Kristiána Madarásza späť do prípravného konania na došetrenie. Vo štvrtok popoludní vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ku ktorému sa pripojila aj obhajoba obžalovaných Františka D. ml. a Ladislava A.

02.02.2023 16:17
debata (1)

„Počas hlavného pojednávania vyšlo najavo, že obžalovaní spáchali ešte ďalší skutok, ktorý je trestným činom,“ priblížila predsedníčka senátu ŠTS Pamela Záleská.

Obžalovaných v minulosti pred súdom usvedčoval na dlhoročný trest odňatia slobody odsúdený člen zločineckej skupiny sátorovcov Juraj Bugár. Na pojednávaní vyšlo najavo, že jeho opis skutku sa netýkal vraždy Madarásza, ale prípadu vraždy Daniela Jánošku. Obžalovaní sa pritom priznali k účasti na Madarászovej vražde.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vysvetlil, že vrátenie prípadu späť do prípravného konania predstavuje procesne najlepší a právne čistý spôsob, aby nedochádzalo k polemikám o zámene totožnosti skutku. „Polícia bude mať dostatočný časový priestor, vzhľadom na ochotu obžalovaných, nájsť telesné pozostatky. Keďže obaja obžalovaní sú vo výkone trestu, nie je sa kam ponáhľať. Je lepšie to dôstojne vyšetriť a zažalovať obe vraždy v jednom konaní,“ povedal.

František D. ml. i Ladislav A. si už odpykávajú 25-ročné tresty väzenia. Spolu s nimi vlani právoplatne odsúdili na rovnako dlhý trest odňatia slobody aj exstarostu obce Dolný Chotár Františka D. st. Na svedomí majú viaceré vraždy, ktorých účelom malo byť umlčanie „bielych koní“, i ekonomickú trestnú činnosť. Exstarosta bol odsúdený i za činnosť v prospech sátorovcov, ktorí mali mať na svedomí desiatky vrážd.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #sátorovci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy