Šipoš: Odmenu 500 eur za voľby vykryjeme návrhom, ktorý predstavíme

Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách chce hnutie OĽANO pokryť v štátnom rozpočte ďalším návrhom, ktorý predstaví počas týždňa. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to avizoval predseda klubu OĽANO Michal Šipoš.

19.02.2023 15:11
Michal Šipoš Foto: ,
Poslanec NR SR a predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.
debata (43)

„Predstavíme návrh zákona, ktorý v štátnom rozpočte vykryje tento návrh,“ reagoval Šipoš na otázky v súvislosti s financovaním odmeny za voľby, ktorú už OĽANO do Národnej rady (NR) SR predložilo. Garantuje, že všetko bude kryté.

Igor Matovič, parlament Čítajte viac Overili sme tvrdenie OĽaNO o odmenách za voľby. Diplomati spochybňujú ich čitateľskú gramotnosť

Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok z Hlasu-SD podčiarkol, že s kolegami nepodporia žiadne „Matovičove atómovky“. Hovorí o zúfalých činoch, zúfalých politikov. Hlas-SD si však podľa jeho slov vie predstaviť podporu návrhom, ktoré by pomohli ľuďom. Apeluje, aby sa čo najskôr uzavrel priestor na predkladanie „ďalších bláznovstiev“ do parlamentu. Zopakoval argumenty o potrebe predčasných volieb v skoršom ako septembrovom termíne.

VIDEO: Matovič chce ľuďom vo voľbách vyplatiť odmenu 500 eur.
Video

Šéf mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka si myslí, že do septembra si už vzhľadom na rozpočet štátu nemôžeme dovoliť rozhadzovať peniaze. „Mali by sme hľadať spôsoby, ako šetriť,“ zdôraznil. Nevie si predstaviť, ako v opačnom prípade dokáže štát dlhodobo pokryť aj do budúcna napríklad zastropované ceny energií.

sulík, matovič, fico Čítajte viac Nevyšiel ani štvrtý pokus. Smer chce ďalšiu schôdzu: OĽaNO a SaS korigujú vyjadrenia, terčom útokov je Čaputová

Čo sa týka politickej budúcnosti dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, Šipoš nepovedal, či by mal odísť z vlády v prípade, ak opustí OĽANO. Označil to za hypotetickú otázku. „Keď to bude na stole, potom sa k tomu vyjadrím,“ uzavrel. Záujmom hnutia v najbližších voľbách bude podľa jeho slov víťazstvo demokratov. Ak získa OĽANO 12 alebo 15 percent, bude rád.

Šutaj Eštok sa v súvislosti s možnými povolebnými spoluprácami vyjadril, že rozhodnú voliči. Po oznámení výsledkov volieb podľa jeho slov predstaví strana jasnú víziu a plán.

Šimečka odmietol, že by Progresívne Slovensko už bolo dohodnuté na povolebnej spolupráci s Hlasom-SD. Tvrdí, že s predsedom strany Petrom Pellegrinim sa nikdy nestreto.

43 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Michal Šimečka #Matúš Šutaj Eštok #Michal Šipoš