Prieskum Median SK: Voľby by vyhral Fico, najdôveryhodnejším politikom je Čaputová

Voľby by začiatkom roka vyhral Smer-SD s podporou 17,9 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 15,6 percenta a Sme rodina s 10,9 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK.

24.02.2023 13:10
debata (194)

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 9,6 percenta voličov. Hnutie OĽANO by získalo 8,7 percenta, SaS 7,8 percenta a KDH 6,4 percenta hlasov.

Pred bránami parlamentu by skončili strany Republika (4,5 percenta) a Aliancia (4 percentá). SNS a Za ľudí by získali zhodne po 2,6 percenta hlasov. ĽSNS by malo 2,4 percenta. Podporu 1,8 percenta voličov by mala Dobrá voľba a Modrá koalícia.

Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 60 percent opýtaných. Úplne istých svojou voľbou si je len mierne viac ako polovica tých, ktorí deklarujú účasť.

VIDEO: Sulík: Voľby boli dohodnuté na september, nerobme paniku
Video

Najdôveryhodnejším politikom je podľa prieskumu prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej deklaruje podporu 37 percent opýtaných. Nasledujú poslanci Národnej rady SR Peter Pellegrini (nezaradený), Robert Fico (Smer-SD) a predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

VIDEO: Fico: Máme posledný pokus na skoršie voľby než v septembri
Video

Prieskum realizovali na vzorke 1 029 respondentov od 9. januára do 5. februára.

194 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum