V Žiline sa vykoľajil rýchlovlak Pendolino, škody na trati sú značné

Na železničnej stanici v Žiline sa v stredu dopoludnia vykoľajil vlak SuperCity Pendolino smerujúci z Prahy do Košíc. Železničná doprava na trase Žilina - Čadca je aktuálne zastavená, premáva náhradná autobusová doprava. Potvrdila to hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

01.03.2023 12:08 , aktualizované: 02.03.2023 12:58
Žilina vykoľajený vlak pendolino Foto: ,
Na železničnej stanici v Žiline sa vykoľajil vlak SuperCity Pendolino smerujúci z Prahy do Košíc. 1.3.2023
debata (22)

Pri udalosti sa nikto nezranil, uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč. „Asi 150 cestujúcich využilo vlak Ex605 do Košíc. Presná príčina udalosti sa vyšetruje, pravdepodobne prišlo k chybe na výhybke,“ podotkol.

Na železničnej stanici v Žiline sa vykoľajil...
Vykoľajený vlak SuperCity Pendolino smerujúci z...
+4Na železničnej stanici v Žiline sa vykoľajil...

Kováč vysvetlil, že k vykoľajeniu predného podvozku prvého vozňa súpravy vlaku došlo pri prejazde výhybkou v nízkej rýchlosti 30 až 40 kilometrov za hodinu na vjazde do Žiliny v smere od Čadce.

Dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. Na sociálnej sieti o tom informovala žilinská krajská polícia. „Na mieste vykonávame prvotné procesné úkony,“ doplnili policajti.

Ako vo štvrtok uviedla hovorkyňa ŽSR, rozsah poškodení trate je značný. Feik Achbergerová dodala, že k úplnému odstráneniu nehody by mohlo dôjsť v piatok 3. marca.

„Aktuálne pripravujeme a zabezpečujeme všetky náhradné súčiastky na opravu. Ak sa počas odstraňovania nevyskytnú neočakávané okolnosti, k úplnému odstráneniu nehodovej udalosti by mohlo prísť počas piatka,“ konkretizovala hovorkyňa.

Vykoľajenie vlaku v Žiline obmedzilo podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko vlakovú dopravu aj smerom z a do Česka. Odrieknutý v úseku Čadca – Žilina bol napríklad vlak smerujúci z Prahy do Žiliny či vlak, ktorý smeroval opačne, zo Žiliny do Prahy.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #Pendolino #vykoľajenie vlaku