Heger sa stretol s Netanjahuom, diskutovali o prehĺbenie spolupráce

Témou diskusií medzi dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom a predsedom vlády Benjaminom Netanjahuom, na stretnutí v uplynulú nedeľu, bolo prehĺbenie spolupráce medzi Slovenskom a Izraelom najmä v oblasti technológií, inovácií a cestovného ruchu, ako aj o regionálnych otázkach.

06.03.2023 11:39
debata (5)

Netanjahu na stretnutí zdôraznil potrebu zabrániť Iránu získať jadrové zbrane. S Hegerom sa najskôr stretli súkromne a potom absolvovali širšie stretnutie za účasti ďalších predstaviteľov oboch krajín, uvádza sa v stanovisku zverejnenom na oficiálnej stránke izraelského ministerstva zahraničných vecí.

„Slovensko a Izrael majú vynikajúce vzťahy, ktoré sa neustále zlepšujú vo všetkých oblastiach. Dúfam, že tento rozhovor nám umožní posunúť ich ešte ďalej,“ uviedol Netanjahu.

Heger na sociálnej sieti uviedol, že jednou z priorít Slovenska, o ktorých prišiel do Izraela rokovať, je aj budovanie inovačných kapacít. „Na stretnutí s Benjaminom Netanjahuom sme sa zhodli, že práve Izrael nám v tom vie byť veľmi dobrým a blízkym partnerom pre spoluprácu,“ priblížil.

Slovenský premiér dodal, že spolu hovorili aj o zmluve Ministerstva obrany SR z roku 2021 o obstaraní radarového systému z Izraela, ako aj o prehĺbení vzájomných vzťahov v oblasti cestovného ruchu.

V pondelok sa Heger stretol s izraelským prezidentom Jicchakom Herzogom. Ako premiér uviedol, hovorili spolu najmä o vzájomnej spolupráci a aktuálnej situácii vo svete.

Heger v rámci návštevy Izraela tiež navštívi Weizmannov vedecký inštitút a pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem.

VIDEO: Tvrdý odkaz Hegera. Pán Fico, sprostým spôsobom klamete
Video
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #izraelský premiér Benjamin Netanjahu #Benjamin Netanjahu #Eduard Heger