Matovičovi sa vyhrážajú zabitím. Policajnú ochranu mu môžu predĺžiť

Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič počas nedávnej diskusie v Michalovciach prezradil, že ochranku z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov má pridelenú do 23. marca. Nemusí to však automaticky znamenať, že týmto dňom prestane byť chránenou osobou.

23.03.2023 13:46
debata (39)

VIDEO: Matovič bez ochranky: Keď niekto ma zastreliť chce…

Video

„Na základe pravidelného monitorovania a vyhodnocovania hrozieb môže byť na základe zákona o Policajnom zbore a uznesenia vlády SR č. 1104/2000 dočasná ochrana aj naďalej predĺžená. Z taktických a bezpečnostných dôvodov nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ odpovedal agentúre SITA tlačový odbor kancelárie ministra vnútra na otázku o prípadnom predĺžení dočasnej ochrany pre Matoviča.

Igor Matovič skončil vo funkcii ministra financií 23. decembra minulého roku. Ako poslanec Národnej rady SR by už za bežných okolností nemal na štátnu ochranku nárok. Pre hrozby na jeho adresu ho naďalej sprevádza ochrankár z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Na diskusii v Michalovciach povedal, že dostáva každý týždeň dva či tri listy, v ktorých sa mu niekto vyhráža zabitím.

Igor Matovič na debate v Michalovciach.
Igor Matovič na debate v Michalovciach.
+18Igor Matovič na debate v Michalovciach
Igor Matovič Čítajte viac Matovič: Neprestanem kritizovať novinárov, Pellegrinimu a Cigánikovej robia kampaň a PR
39 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #policajná ochrana