Kollár: Sme rodina nie je za 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

Hnutie Sme rodina nepodporí paušálnu 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách. Vyplýva to z utorkového vyjadrenia predsedu hnutia a parlamentu Borisa Kollára.

28.03.2023 14:37
debata (18)

Kollár považuje návrh za diskriminačný voči ďalším voľbám. Ako poznamenal, pre niekoho sú najdôležitejšie parlamentné voľby, pre iného prezidentské či voľby do Európskeho parlamentu. „Keby sme každému mali dať po 500 eur, je to desať miliárd. Z tohto dôvodu je to neuskutočniteľné,“ podotkol.

VIDEO: Matovič o ‚skorumpovanom bastardovi‘ a ‚najkrajšej‘ Cigánikovej.

Video

Peniaze z mimoriadnej dane pre rafinérie je podľa Kollára dobré adresne použiť a dať ich tým najnúdznejším. „Ale za to, aby každý dostal paušálne 500 eur, za to rozhodne nie sme,“ podotkol.

Igor Matovič, parlament Čítajte viac Na ďalšiu atómovku má Matovič už aj plán B a C. Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách chce presadiť za každú cenu

K rétorike o možnom falšovaní volieb povedal, že neverí, že voľby budú falšované. Za krok k transparentnosti považuje napríklad návrh zákona o povinnom zverejňovaní zápisníc, ktorú parlament posunul do druhého čítania.

Predseda OĽANO a poslanec Igor Matovič navrhuje v novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva za účasť na tohtoročných voľbách 500 eur pre každého voliča. Rokovanie o návrhu sa začalo v parlamente v utorok.

VIDEO: Matovič urobí všetko, aby ľudia dostali 500 eur za účasť vo voľbách

Video
18 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #predčasné voľby 2023