Najdôveryhodnejším politikom zostáva Čaputová, najmenej dôveryhodným Matovič

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú predseda Hlasu Peter Pellegrini a líder Smeru Robert Fico, ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí.

29.03.2023 11:28
Zuzana Čaputová Foto: ,
Zuzana Čaputová.
debata (33)

Ďalším v poradí je predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent. Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič, ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.

VIDEO: Čaputová: Slovensko je v informačnej búrke a zahraničná politika je v jej epicentre
Video

Dôveru prezidentke Zuzane Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50–69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja. Dôveru Zuzane Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

VIDEO: Fico v Ide o pravdu: Slovensko bude v júni v hroznom stave, v septembri v katastrofálnom
Video

Robertovi Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer, ale aj Hlas a Republika. Súčasnému premiérovi Eduardovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.

VIDEO: Matovič o ‚skorumpovanom bastardovi‘ a ‚najkrajšej‘ Cigánikovej
Video

Bývalému premiérovi Petrovi Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50–69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas, Smer, Za ľudí alebo Sme rodina.

33 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Peter Pellegrini #Zuzana Čaputová #prieskum volebných preferencií