Opitý mladík bez vodičského preukazu unikal pred policajtmi na ukradnutom aute

Na ukradnutom aute unikal pred martinskými policajtmi počas uplynulého víkendu 17-ročný mladík bez vodičského oprávnenia. Zastavil ho náraz do zvodidiel. Pri kontrole nafúkal takmer dve promile. Na sociálnej sieti o tom v stredu informovala žilinská krajská polícia.

29.03.2023 13:17
opitý mladík bez vodičáku unikal polícii Foto:
Opitý mladík bez vodičáku unikal polícii.
debata (6)

K udalosti došlo v nedeľu (26. 3.) v noci. Policajti na pešej zóne v Martine zastavovali auto zn. Nissan. Vodičovi dávali znamenie na zastavenie, ktoré nerešpektoval, naopak, zvýšil rýchlosť a unikal. „Vodič počas úteku na ceste prvej triedy v Martine spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej narazil do zvodidiel a zostal stáť. Po zastavení bolo zistené, že vodičom je 17-ročný mladík z okresu Trstená,“ priblížili policajti.

Mladému mužovi obmedzili osobnú slobodu a eskortovali ho na policajný útvar. V súvislosti s udalosťou už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 18-ročného spolujazdca, ktoré si vyžiadalo jednorazové ošetrenie. Následne bolo zistené, že vozidlo pochádza z trestnej činnosti, ktorú eviduje obvodné oddelenie Policajného zboru Trstená,“ dodali policajti.

Ďalšie okolnosti prípadu sú podľa žilinskej krajskej polície predmetom vyšetrovania.

VIDEO: Zrážal, čo mohol. Takto jazdil vodič s dvomi promile
Video
6 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy