Prezidentka avizuje, že Matovičových 500 eur za voľby nepodpíše

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si nevie predstaviť, že by podpísala prípadný zákon týkajúci sa 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách.

01.04.2023 09:08
Zuzana Čaputová prezidentka Foto: ,
Zuzana Čaputová
debata (34)

Zdôraznila, že financie aktuálne na Slovensku chýbajú vo viacerých oblastiach a je potrebné starostlivo zvážiť ich cielené poskytovanie. Vyplýva to z jej piatkového (31. 3.) vyjadrenia pre médiá v Trebišove.

„Takéto nápady, ktoré majú obrovský dosah na verejné financie, majú byť najskôr päťkrát zvážené, až potom vyslovené,“ poznamenala hlava štátu. Podotkla, že napríklad na východe Slovenska chýbajú financie okrem iného na dobudovanie potrebných lôžok v nemocniciach pre deti a niekto sníva o miliardách eur na projekt, ktorý by mohol byť aj právne sporný.

Igor Matovič Čítajte viac Plán B? Matovič si zabuchol dvere, koaličný potenciál OĽaNO je takmer nulový. 500 eur bude za každú cenu

Národná rada SR počas týždňa odmietla novelu z dielne lídra OĽANO Igora Matoviča, ktorá obsahovala odmenu za účasť vo voľbách. Matovič však pred hlasovaním návrh opätovne predložil do parlamentu. Navyše vyhlásil, že jeho hnutie vstúpi po septembrových parlamentných voľbách len do takej vládnej koalície, ktorá sa zaviaže vyplatiť odmenu 500 eur každému, kto sa na týchto voľbách zúčastnil.

VIDEO: Matovič predstavil „kontroverzný“ plán B. Budeme drahá nevesta, bude to stáť presne 500 eur
Video
34 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Zuzana Čaputová