Trnku obvinili pre 19 rokov starý prípad

Bývalý šéf Generálnej prokuratúry (GP) SR Dobroslav Trnka je podozrivý zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

06.04.2023 13:28
Dobroslav Trnka Foto: ,
Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka
debata (69)

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ho obvinil 30. marca. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková. Na obvinenie upozornil týždenník Plus 7 dní.

„V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ priblížila hovorkyňa. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie polícia bližšie informácie zatiaľ neposkytuje.

VIDEO: Pokračuje aj súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Takto to vyzeralo na súde pri odchode Andruskóa, Kočnera a Zsuzsovej.

Video

Svoju právomoc mal Trnka zneužiť, keď 3. augusta 2004 vydal písomný pokyn na prepustenie vtedy vplyvného podnikateľa Jozefa Majského z väzby, uviedol portál. Mal to urobiť napriek nesúhlasu dvoch prokurátorov z Krajskej prokuratúry v Košiciach, ktorí vtedy dozerali na stíhanie Majského. Vo väzbe bol v súvislosti s tunelovaním nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest.

Dobroslav Trnka Čítajte viac Súd zastavil trestné stíhanie Dobroslava Trnku za Gorilu
69 debata chyba
Viac na túto tému: #Dobroslav Trnka #NAKA