Prezidentka vyzdvihla odkaz Veľkého piatka, Heger si ho pripomenul v Marianke

Posolstvo Veľkého piatka je aktuálne pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie. Predstavuje výzvu na zbavenie sa predsudkov, aby sme neodsudzovali a netrestali. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti. Veľkonočné želanie napísal aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a dočasne poverený premiér Eduard Heger.

07.04.2023 14:21
heger Foto:
Premiér Eduard Heger v Marianke na Veľký piatok 7. apríla 2023.
debata (21)

„Veľký piatok je pre nás príležitosť zastaviť sa na prahu blížiacich sa sviatkov a vnímať hĺbku veľkonočného posolstva. Premýšľať o bolesti a nádeji. O schopnosti odpúšťať a neodpovedať na zlo ďalším zlom,“ uviedla Čaputová.

VIDEO: Prešovom prešiel Ježiš, v meste bola krížová cesta naživo.

Video

Posolstvo Veľkého piatka je podľa prezidentky dôležité najmä dnes, v časoch, keď sa obraz spoločnosti i stav sveta tak veľmi líšia od našich túžob a očakávaní. Vyzvala ľudí, aby sa nedali ovplyvniť nenávisťou a nechali prehovoriť lásku, súcit, pochopenie a milosrdenstvo.

Predseda Národnej rady SR zaželal ľuďom sviatky prežité v zdraví a v kruhu blízkych.

Poverený predseda vlády si Veľký piatok alebo Piatok utrpenia Pána pripomína ako spomienku na deň utrpenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista. „Spolu s rodinou som sa dnes zúčastnil modlitby krížovej cesty v Marianke, ktorá bola pre mňa silným momentom. Prajem vám pokojné sviatky a oddýchnite si,“ napísal na sociálnej sieti.

21 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľký piatok #Eduard Heger #Zuzana Čaputová