S Čaputovou je spokojných podľa prieskumu takmer 6 z 10 opýtaných

Nadpolovičná väčšina obyvateľov Slovenska, konkrétne 55,8 percenta, je spokojných s prácou prezidentky Zuzany Čaputovej.

11.04.2023 19:59
Zuzana Čaputová Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová počas prejavu so správou o stave republiky v pléne parlamentu.
debata (75)

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako, ktorý zverejnila televízia Joj v relácii Analýzy Na hrane. Respondenti v rámci prieskumu, ktorý agentúra robila v dňoch 7. až 13. marca telefonickou formou na vzore 1000 respondentov, odpovedali na otázku: „O pár dní uplynú štyri roky od zvolenia prezidentky Zuzany Čaputovej. Ako ste spokojný alebo nespokojný s jej prácou?". Celkovo 26 percent opýtaných odpovedalo, že sú s prácou hlavy štátu veľmi spokojní a ďalších 29,8 percenta uviedlo, že sú skôr spokojní.

čaputová Čítajte viac Čaputová kritizuje zákon i NBÚ: Dôvod na odvolanie Mikulca nevidím

Naopak, nespokojnosť s prácou Čaputovej vyjadrilo 41,6 percenta respondentov, pričom 19,9 percenta opýtaných je skôr nespokojných a ďalších 21,7 percenta je veľmi nespokojných. Zhodnotiť prácu hlavy štátu nevedelo alebo nechcelo 2,6 percenta opýtaných.

S prácou prezidentky je podľa prieskumu spokojná väčšina voličov Progresívneho Slovenska, SaS, Sme rodina, OĽaNO, KDH aj novovzniknutého subjektu Demokrati. Väčšinová nespokojnosť, naopak, prevláda u sympatizantov strán Smer, Hlas, Republika alebo SNS.

Michal Horský Čítajte viac Smer rastie. Zobudia sa aj ostatní?
75 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Zuzana Čaputová