Ukrajina: Slovenská S-300 nás stále chráni, Rusi ju nezničili

Už viac ako rok chráni slovenský protivzdušný systém S-300 Ukrajinu proti ruskej agresii. Potvrdil to veľvyslanec Myroslav Kastran.

20.04.2023 18:16
S-300, vojna na Ukrajine, Ukrajina Foto:
Systém protivzdušnej obrany S-300
debata (72)

VIDEO: Unikátne zábery z presunu komplexu S-300 v lani v apríli na Ukrajinu.

Video

Ukrajinský ambasádor na Slovensku to uviedol na stretnutí s povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom. Informoval o tom rezort obrany.

VIDEO: Ukrajina sa začiatkom marca poďakovala Slovensku za zbrane.

Video

Kastran zároveň opätovne ocenil, že Slovensko bolo medzi prvými krajinami, ktoré začali podporovať Kyjev účinnými zbraňovým systémami, ako je S-300. "Či už ide o materiálnu podporu alebo napríklad výcvik ukrajinských vojakov, naši ukrajinskí priatelia si túto pomoc skutočne veľmi vážia a vedia, že v tom nie sú sami,“ povedal minister Naď.

VIDEO: Naď: Rusi zničili jednu Zuzanu

Video
Minister obrany Jaroslav Naď v decembri po prílete z Ukrajiny potvrdil, že Rusom sa podarilo zničiť jednu húfnicu Zuzanu 2

„Ukrajinský národ si bude navždy pamätať rýchlu a obetavú pomoc Slovenska,“ uviedol Kastran aj v súvislosti s nedávnou dodávkou 13 stíhacích lietadiel MiG-29 a časti protilietadlového raketového systému KUB.

Patriot, Ukrajina, Poľsko Čítajte viac Zostrelí nemecký Patriot na Ukrajine ruské Kinžaly?

„Ukrajina má už od začiatku našu podporu, vďaka flexibilite a pružnosti našej spolupráce sa nám podarilo spoločne zachrániť množstvo životov. Už aj ruské velenie musí pochopiť, že tento konflikt prináša iba smrť a skazu, na rozdiel od agresora však Ukrajinci vedú spravodlivý boj za slobodu a hodnoty, ktoré v Rusku utopil Putinov režim v nenávisti. Práve preto podporuje Ukrajinu celý civilizovaný svet, práve preto bude na strane víťazov,“ zdôraznil Naď.

© Autorské práva vyhradené

72 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Rusko #Jaroslav Naď #Ukrajina #S-300 #vojna na Ukrajine #Putinova vojna