Päťnásobný vrah zo Zochovej Dědeček zostáva vo väzbe

Vodič Dušan Dědeček z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody v centre Bratislavy zostáva vo väzbe. V piatok o tom na neverejnom zasadnutí rozhodol sudca Okresného súdu Bratislava I. Rozhodnutie nie je právoplatné.

21.04.2023 12:42 , aktualizované: 16:28
dedeček Foto: ,
Obvinený Dušan Dědeček prichádza na neverejné rozhodovanie o trvaní väzby po podaní obžaloby 21. apríla 2023 v Bratislave.
debata (36)

O sťažnosti Dědečka bude rozhodovať bratislavský krajský súd. Informoval o tom hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

VIDEO: Dědeček uteká zo súdu s asistenciou polície (október 2022)
Video

„Okresný súd Bratislava I pri rozhodovaní o väzbe po podaní obžaloby rozhodol tak, že ponecháva vo väzbe obžalovaného D. D., a to z dôvodov tzv. preventívnej väzby, t.j. z dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti,“ povedal.

Dědeček podľa jeho slov podal sťažnosť. Rozhodovať o nej má Krajský súd v Bratislave.

Vraj mimoriadny exces

Obhajca Dědečka Jiří Kučera si nemyslí, že by jeho klient mohol čin zopakovať. Poukázal pritom na znalecké konanie, ktoré podľa jeho slov preukázalo, že Dědeček nie je závislý od alkoholu. Skonštatoval, že jeho klient viedol riadny život. „Bol zamestnaný a tento tragický prípad, ktorý sa stal, je len mimoriadny exces v jeho bezúhonnom živote, bohužiaľ, s veľmi tragickými následkami,“ dodal.

Podľa medializovaných informácií Dědeček za jedenásť rokov spáchal 16 dopravných priestupkov. Najčastejšie ho policajti riešili práve za rýchlosť.

nehoda1 Čítajte viac Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry podal na Dědečka v závere marca obžalobu pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle. V prípade dokázania viny mu hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Senát Okresného súdu Bratislava I nariadil termín hlavného pojednávania na 8. júna.

Dědeček pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Dušan Dědeček Čítajte viac Mal priznať, že vypil fľašu a v podjazde k Zochovej ešte dupol na plyn. Dědečka obžalovali
36 debata chyba
Viac na túto tému: #tragická nehoda na Zochovej #Dušan Dědeček