Pokračovanie článku: Ódor sa ujal funkcie. Premiér predstavil priority vlády a kabinet

Heger odovzdal úrad Ódorovi

Nový premiér Ľudovít Ódor si prevzal od svojho predchodcu Eduarda Hegera Úrad vlády SR. „Budeme sa snažiť pokračovať vo všetkom, čo bolo dobré, a, samozrejme, na druhej strane budeme chcieť prinášať nejaké nové témy. Témy, ktoré sú aj o budúcnosti Slovenska, o tom, ako by sme sa mohli posunúť medzi úspešné krajiny 21. storočia,“ vyhlásil nový premiér po stretnutí s Hegerom. Predchádzajúcej vláde poďakoval za všetko dobré, čo po nich zostalo.

Za výhodu svojej vlády Ódor považuje, že sa nemusí „hádať v priamom prenose a vybíjať v politických súbojoch“ a môže sa tak plne sústrediť na to, čo potrebuje Slovensko. Uvedomuje si, že jeho vláda nastupuje v neľahkom období.

VIDEO: Bývalý predseda vlády Eduard Heger a súčasný predseda vlády Ľudovít Ódor
Video

Heger zaželal svojmu nástupcovi veľa odhodlania a síl. Ódor podľa neho ukázal, že je odolný voči akémukoľvek politickému súboju. „Hlavne, aby sa novej vláde podarilo priniesť na Slovensko väčší pokoj a aby nás bezpečne priviedli k predčasným parlamentným demokratickým voľbám,“ skonštatoval.

Heger pripomenul, že úrad vlády preberal v „turbulentnom období“, ktoré sa podľa jeho slov ešte neskončilo. Poukázal na to, že jeho kabinet musel zvládnuť viacero kríz. Ocenil, že napriek tomu sa im podarilo presadiť viaceré reformy. „Reformy sa nám podarilo presadiť v parlamente a mnohé z nich sa už implementujú na rezortoch a to je práve tá štafeta, ktorú dnes odovzdávam novému premiérovi,“ dodal.

324 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľudovít Ódor #úradnícka vláda #Čaputovej úradnícka vláda