Získa Ódorova vláda podporu? OĽaNO váha, Hlas je proti. Nie je to reálne, tvrdí nový premiér

Realisticky sa nedá očakávať, že by úradnícka vláda získala podporu v parlamente. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to povedal predseda vlády Ľudovít Ódor. Prioritou vlády odborníkov podľa neho je zabezpečiť pokojný prechod do septembrových parlamentných volieb.

21.05.2023 13:26
ódor, horváth, vašáková, vláda odborníkov Foto: ,
Zľava Minister financií Michal Horváth, predseda vlády Ľudovít Ódor a podpredsedníčka vlády pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Lívia Vašáková počas rokovania vlády 17. máj 2023
debata (9)

Premiér označil za svoje priority vypracovanie programového vyhlásenia vlády a zabezpečenie toho, aby mal každý minister vo svojom rezorte päť až šesť ľudí, na ktorých sa môže spoľahnúť. „Chceme vytvárať tlak, aby aj tieto inštitúcie prispeli k tomu, aby sme doviedli krajinu pokojne do volieb," povedal premiér.

Slovensko povedie úradnícka vláda.

Video

Ódor zároveň uviedol, že program novej vlády chce predstaviť väčšine parlamentných politických strán. „Aj pre nich by mohlo byť zaujímavé vypočuť si nejaký nezávislý pohľad na to, čo my považujeme ako vláda odborníkov za dôležité. Samozrejme, je to už na nich, do akej miery zvážia podporu," dodal Ódor.

Debata v ta3: Prečo Ódor zobral funkciu premiéra?

Video

Svoju podporu zatiaľ avizovala len Saska a nezaradený poslanec za Progresívne Slovensko Tomáš Valášek. Vládu určite nepodporí Smer ani Hlas. OĽaNO nebude novej vláde odborníkov sľubovať podporu pri vyslovovaní dôvery v NR SR skôr ako sa oboznámi s jej programovým vyhlásením a neprediskutuje s premiérom Ľudovítom Ódorom svoje postoje k novému kabinetu, uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

ódor, úradnícka vláda Čítajte viac Podpora úradníckej vlády je otázna. Politológ: Ak bude bez väčšiny, chaos sa môže prehlbovať
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľudovít Ódor