Amerických vojakov z incidentu vo Zvolene odvelili zo Slovenska

Dvoch príslušníkov americkej armády, ktorí boli účastníkmi incidentu vo zvolenských potravinách, odvolali z pôsobenia na Slovensku a čakajú na ďalšie disciplinárne opatrenia zo strany ich veliteľov. Na sociálnej sieti o tom informovalo Veľvyslanectvo USA v SR.

24.05.2023 16:46
americkí vojaci Foto:
Ilustračné foto
debata (10)

„Výmena názorov, ku ktorej došlo medzi príslušníkmi americkej armády v potravinách vo Zvolene, bola neospravedlniteľným prejavom neúcty k slovenskej polícii a verejnosti,“ uviedla ambasáda.

Ozrejmila, že polícia v tomto prípade obvinenie nevzniesla, ale upozornila, že ich správanie sa nedá ospravedlniť.

Predajňa, v ktorej sa incident odohral.
Úradný záznam policajtov, ktorý koluje na...
Úradný záznam policajtov, ktorý koluje na...

„Je škoda, že niektorí sa snažia využiť túto udalosť ako príležitosť na rozdelenie našich krajín a očiernenie množstva amerických vojakov a vojačiek. Tí prišli pomôcť a podporiť Slovensko, nášho spojenca, od momentu brutálnej ruskej invázie na susednú Ukrajinu,“ skonštatovalo veľvyslanectvo.

Spor medzi americkými vojakmi vo Zvolene eviduje aj ministerstvo obrany. „Vzájomnou slovnou potýčkou neohrozovali a neútočili na verejnosť, nespôsobili žiadne škody na zdraví a ani majetku. Napriek tomu však vnímame snahu celú vec účelovo zveličiť. S americkou stranou komunikujeme o opatreniach, aby sa takáto situácia neopakovala, pretože vrhá zlé svetlo na všetko dobré, čo spojenci robia pre našu spoločnú obranu,“ reagovala Mária Precner z komunikačného odboru rezortu obrany.

Slovenský štít. V Lešti cvičia vojaci siedmich krajín NATO.

Video
americkí vojaci Čítajte viac Americkí vojaci pobúrili Zvolenčanov: „Nacenganí“ sa v potravinách hádali a bili
10 debata chyba
Viac na túto tému: #Zvolen #americkí vojaci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy