Amerických vojakov z incidentu vo Zvolene odvelili zo Slovenska

Dvoch príslušníkov americkej armády, ktorí boli účastníkmi incidentu vo zvolenských potravinách, odvolali z pôsobenia na Slovensku a čakajú na ďalšie disciplinárne opatrenia zo strany ich veliteľov. Na sociálnej sieti o tom informovalo Veľvyslanectvo USA v SR.

24.05.2023 16:46
americkí vojaci Foto:
Ilustračné foto
debata (10)

„Výmena názorov, ku ktorej došlo medzi príslušníkmi americkej armády v potravinách vo Zvolene, bola neospravedlniteľným prejavom neúcty k slovenskej polícii a verejnosti,“ uviedla ambasáda.

Ozrejmila, že polícia v tomto prípade obvinenie nevzniesla, ale upozornila, že ich správanie sa nedá ospravedlniť.

Rakúskemu reťazcu stúpli tržby medziročne o 8,6...
Úradný záznam policajtov, ktorý koluje na...
Úradný záznam policajtov, ktorý koluje na...

„Je škoda, že niektorí sa snažia využiť túto udalosť ako príležitosť na rozdelenie našich krajín a očiernenie množstva amerických vojakov a vojačiek. Tí prišli pomôcť a podporiť Slovensko, nášho spojenca, od momentu brutálnej ruskej invázie na susednú Ukrajinu,“ skonštatovalo veľvyslanectvo.

Spor medzi americkými vojakmi vo Zvolene eviduje aj ministerstvo obrany. „Vzájomnou slovnou potýčkou neohrozovali a neútočili na verejnosť, nespôsobili žiadne škody na zdraví a ani majetku. Napriek tomu však vnímame snahu celú vec účelovo zveličiť. S americkou stranou komunikujeme o opatreniach, aby sa takáto situácia neopakovala, pretože vrhá zlé svetlo na všetko dobré, čo spojenci robia pre našu spoločnú obranu,“ reagovala Mária Precner z komunikačného odboru rezortu obrany.

Slovenský štít. V Lešti cvičia vojaci siedmich krajín NATO.

Video
americkí vojaci Čítajte viac Americkí vojaci pobúrili Zvolenčanov: „Nacenganí“ sa v potravinách hádali a bili
10 debata chyba
Viac na túto tému: #Zvolen #americkí vojaci