Pellegrini a Fico sa s premiérom stretnú v pondelok, Heger v utorok

Predseda mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini sa má stretnúť s premiérom Ľudovítom Ódorom v pondelok podvečer. Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič s ním dohodnutý termín stretnutia ešte nemá. Expremiér a nezaradený poslanec Eduard Heger informoval, že s Ódorom bude rokovať v utorok. Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

29.05.2023 12:50
ódor Foto: ,
Predseda vlády odborníkov Ľudovít Ódor.
debata (1)

Pellegrini očakáva s premiérom konštruktívnu debatu bez emócií a politických vášní. „Pravdepodobne ma bude informovať, čo zamýšľa dať do programového vyhlásenia vlády. Pravdepodobne sa pobavíme aj o iniciatíve, že by vláda mala predložiť vyrovnaný rozpočet skôr, ak nedostane dôveru,“ povedal. Pellegrini si zatiaľ nemyslí, že Hlas zmení svoje stanovisko a vláde odborníkov vysloví dôveru.

Bývalý predseda vlády Heger sa chce s Ódorom rozprávať aj o svojich prioritách. „Pre nás je dôležité, aby bolo pokračovanie v reformách z plánu obnovy, a ďalšie veci, ktoré sme ako vláda presadzovali,“ podotkol.

Video
Prvé dojmy ministrov po rokovaní vlády Ľudovíta Ódora / Zdroj: TV Pravda

Poslanec za Smer Juraj Blanár priblížil, že sú pozvaní na stretnutie s premiérom, bližšie informácie však nemá. Sú podľa neho pripravení vecne sa s ním porozprávať o veciach, ktoré trápia Slovensko. „Nieže bude Ódorova vláda riešiť výmenu štátnych tajomníkov alebo ochranu štátnych hraníc, ale chceme sa s ním rozprávať o zdražovaní a zásadných veciach,“ poukázal.

Premiér sa so Smerom stretne v pondelok poobede, informoval šéf strany Robert Fico. Myslí si, že programové vyhlásenie vlády by nemalo byť „nič iné, len inventúra zločinov, ktoré napáchala vládna koalícia za tri roky“.

Ľudovít Ódor Čítajte viac Premiér začal v pondelok sériu stretnutí s lídrami parlamentných strán. Vynechal tých, ktorí prišli na kandidátke ĽSNS

Matovič na rokovanie s Ódorom pôjde, nemá však dohodnutý presný termín stretnutia. Ide tam podľa vlastných slov počúvať.

Premiér začne v pondelok avizovanú sériu stretnutí s lídrami politických strán zastúpených v Národnej rade SR. Rokovať sa bude o podpore programového vyhlásenia vlády a o možnosti vyslovenia dôvery vláde.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľudovít Ódor #úradnícka vláda